Pingpong farsang: magasszintű tudás és örömjáték

Magasszínvonalú tudás, és felhőtlen örömjáték egyszerre – ez volt az alapélmény a Budakeszi Amatőr Asztalitenisz Egyesület által január 29-én megtartott farsangi kupán. A résztvevők elismeréssel nyilatkoztak a régóta várt, jól szervezett versenyről. A Buda Környéki Egészségprogram részeként a környező településekről is vártunk versenyzőket.

A verseny költségét a Budakeszi Város Önkormányzata által meghirdetett civil pályázaton nyert pénzből fedezte nagyrészt a sportegyesület. Minden versenynek van különlegessége: a 48 nevezőből a legfiatalabb Boros Balázs 8 éves, a legidősebb versenyzőnk Révai János 82 éves, aki ma is aktívan pingpongozik a KSH egyesületében. Hajduska Rita volt Európa bajnok, gyermekeink edzője is ott volt tanítványaival, míg egy másik verseny el nem szólította.
Pósfai Gábor elnökünk szervezésében nemzetközi versenybírónk volt, Berki Balázs, hivatalos játékvezető, aki a Budapesti Asztalitenisz Szövetség versenybíró bizottságát vezeti.

Nagy örömünkre a férfi döntő meccset a nagyversenyekhez hasonlóan bírói irányítással vezette le, lapozóval, és a közönség számára a hivatalos verseny szabályainak ismertetésével. Különösen izgalmas volt, hogy a 13 éves-ifjúsági kategóriás-Antal Sámuel felnőtt férfi kategóriában is indult, sőt ő játszotta az izgalmas döntőt, a nyertes Czöndör Attilával.
Bánáti Katalin, az egyesület alelnöke volt a verseny társvezetője, háziasszonya, motorja, és egyik szponzora is. Az egyesület titkára, Lengyel Katalin és Fodorné Süvegh Júlia könyvelőnk, Szemereki Tamás, Peszmeg Lászlóné, Draskóczy András, Kelen Márta járultak hozzá a büféhez és az ajándékokhoz, valamint a szervezéshez.

A Budakörnyéki Televízió rögzítette a döntőt, és riportot készített a versenyzőkkel.